Odpowiedzialność biura rachunkowego

Odpowiedzialność biura rachunkowego za prowadzenie księgowości w przedsiębiorstwie jest ogromna. W przypadku zaniedbania jakichkolwiek czynności, niewłaściwego wykonania zadań zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje.

Księgowość firmy powinna być prowadzona prawidłowo w innym przypadku obraz majątkowy i finansowy jednostki gospodarczej zostanie zniekształcony a sporządzone sprawozdania finansowe nie będą wiarygodnie określać sytuacji finansowej podmiotu gospodarczego.

W sytuacji kiedy przedsiębiorca przekaże prowadzenie księgowości podmiotowi zewnętrznemu to on będzie odpowiadał za wszystkie czynności jakie określone zostały w umowie. Odpowiedzialność biura rachunkowego ograniczać się będzie jednak do cywilnej odpowiedzialności odszkodowawczej, w przypadku uchybień w rozliczeniach z organami podatkowymi czy też Zakładem Ubezpieczeń to podatnik będzie w ostateczności odpowiadać. Wybierając biuro rachunkowo przedsiębiorca musi się bardzo dobrze zastanowić, którą z ofert wybrać by zapewnić swojej firmie najwyższej jakości usługi księgowe.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe