Odnowienie podpisu na karcie z przeniesieniem do aplikacji Simply Sign

Odnowienie podpisu elektronicznego jest konieczne, gdy ważność podpisu dobiega końca. W przypadku podpisu na karcie, odnowienie polega na przeniesieniu certyfikatu na nową kartę i zainstalowaniu go w nowej aplikacji. W przypadku przeniesienia podpisu na kartę Simply Sign, należy postępować według poniższych kroków.

Wykupienie nowego podpisu

Pierwszym krokiem jest wykupienie nowego certyfikatu podpisu elektronicznego. Można to zrobić poprzez skorzystanie z usług wybranej instytucji oferującej wydawanie podpisów elektronicznych. Warto pamiętać, że wiele instytucji oferuje atrakcyjne rabaty dla stałych klientów.

Złożenie wniosku o przeniesienie certyfikatu

Po wykupieniu nowego podpisu, należy złożyć wniosek o przeniesienie certyfikatu z aktualnej karty na nową kartę wraz z przeniesieniem na nową aplikację. Wniosek ten można złożyć online, na stronie internetowej instytucji wydającej certyfikat.

Odebranie nowej karty z podpisem

Po złożeniu wniosku, instytucja wydająca certyfikat wyśle nową kartę z podpisem na wskazany adres. Karta z podpisem powinna zostać odebrana osobiście przez posiadacza podpisu, ponieważ jest to dokument ważny i poufny.

Instalacja karty i aplikacji Simply Sign

Po otrzymaniu nowej karty, należy ją zainstalować w komputerze. W przypadku karty Simply Sign, należy pobrać i zainstalować odpowiednią aplikację ze strony producenta karty. Po zainstalowaniu aplikacji, należy podłączyć kartę do komputera i zainicjować jej pracę.

Przeniesienie certyfikatu

Ostatnim krokiem jest przeniesienie certyfikatu z dotychczasowej karty na nową kartę. Można to zrobić poprzez wprowadzenie kodu PIN, którym zabezpieczona jest karta i wybranie opcji przeniesienia certyfikatu. Po przeniesieniu certyfikatu, można już korzystać z podpisu elektronicznego na nowej karcie w aplikacji Simply Sign.

Kwalifikowany podpis elektroniczny 2023

▸▸▸ Oferta kwalifikowany podpis elektroniczny

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe