Nowy ład składka zdrowotna przedsiębiorców

Zmiany podatkowe, które zostały zaproponowane na konferencji przez PIS w ramach Nowego Ładu stanowią rewolucję podatkową. System podatkowo-składkowy zostanie znacząco zmieniony, co wpłynie na mniejszą atrakcyjność niektórych form prawnych.

Nowy Ład składka zdrowotna przedsiębiorców zostanie zwiększona? Jakie zasady jej stosowania będą obowiązywać, jeżeli rząd wprowadzi planowane rozwiązania?

Obecnie przedsiębiorcy rozliczający się w sposób ryczałtowy mają możliwość odliczenia składki zdrowotnej w wysokości 7,75% w deklaracji rocznej PIT. Po zmianach zaproponowanych przez rząd osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą będą płaciły składkę na ubezpieczenie zdrowotne już nie ryczałtowo, ale w wysokości uzależnionej od swojego dochodu. Dodatkowo zostanie zlikwidowana możliwość odliczenia składki od podatku!

Przedsiębiorco zastanów się nad przejściem na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością! Zwróć uwagę, że dla wielu właścicieli firm spółka z o.o. po wprowadzonych zmianach w ramach Nowego Ładu może okazać się korzystniejszym rozwiązaniem generującym mniejsze koszty!

Potrzebujesz pomocy? Doradztwa? Skontaktuj się z naszą Kancelarią już dzisiaj!

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe