Nowe zasady wysyłania sprawozdania finansowego

Właściciele spółek, zobligowani do składania rocznego sprawozdania z prowadzonej działalności, muszą pamiętać, że wraz z początkiem roku w życie weszły nowe zasady wysyłania sprawozdania finansowego. Dotychczas mieli oni możliwość sporządzania i składanie tego dokumentu w KRS w dowolny sposób i zazwyczaj robili to w wersji papierowej. Niestety nowe rozporządzenie odebrało im taką możliwość.

Nowe zasady wysyłania sprawozdania finansowego obligują przedsiębiorców do przygotowywania i wysyłania go w formie elektronicznej, w odpowiednim formacie.

Od teraz muszą oni opracowywać sprawozdanie w formie pliku XML, który następnie muszą podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym i wysłać online do Krajowego Rejestru Sądowego. We wszystkich tych obowiązkach może wyręczyć ich biuro rachunkowe posiadające w swojej ofercie kompleksową pomoc w zakresie zakładanie e-podpisów i sporządzania sprawozdania finansowego zgodnie z nowymi przepisami. Ze względu na złożoność procedury oraz nowoczesną technologie związaną z tą procedurą zapewne znacznie więcej przedsiębiorców skorzysta z pomocy specjalistów w tym zakresie, niż było to w latach poprzednich.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe