Na czym polega rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Zastanawiają się Państwo na czym polega rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć na to pytanie, a jeżeli zdecydują się Państwo na przeprowadzenie tej procedury-pomożemy.

Spółka z o.o. to spółka kapitałowa posiadająca osobowość prawną. Dla osób pragnących rozpocząć prowadzenie własnej firmy jej rejestracja jest bardzo korzystna, ponieważ umożliwia prowadzenie działalności bez konieczności posiadania dużego kapitału. Jeśli założymy firmę w formie spółki z o.o., nie musimy martwić się ani o swój majątek, ani o majątki wspólników, gdyż są one zabezpieczone. Za zobowiązania spółki sama odpowiada ona swoim majątkiem. Jest to główny argument, który sprawia że z roku na rok coraz większa liczba osób decyduje się zarejestrować spółkę z o.o.. Nie jest to jednak łatwy proces, gdyż wymaga zaangażowania, dopełnienia licznych formalności i poświęcenia czasu.

Na samym początku należy zawrzeć umowę spółki z o.o. w formie aktu notarialnego, podając w niej m.in.: nazwę firmy, siedzibę i przedmiot działalności spółki, udziały poszczególnych wspólników oraz czas trwania spółki (jeśli jest oznaczony). Wiąże się to także z tym, że trzeba zastanowić się nad kapitałem zakładowym, ustalić jego wielkość oraz udziały poszczególnych wspólników. Umowa musi zostać sporządzona w ściśle określony sposób, ponieważ stanowić będzie najważniejszy dokument w firmie. Następnym krokiem jest rejestracja spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym. Należy wypełnić między innymi formularze KRS-W3, KRS-WE, KRS-WK i KRS-WM. Najważniejszym z nich jest wniosek rejestrowy. Do niego należy dołączyć załączniki dotyczące wspólników, przedmiotu działalności spółki oraz osobach uprawnionych do reprezentowania podmiotu. Do wniosku oraz załączników dołącza się również sporządzoną wcześniej przy pomocy notariusza umowę spółki z o.o oraz inne oświadczenia.

Rejestracja spółki z o.o. polega na dopełnieniu wszystkich formalności, w wyniku których stajemy się właścicielami podmiotu gospodarczego, mogącego podjąć aktywną działalność. Do wypełnienia jest wiele dokumentów i wniosków, przedsiębiorcy mogą jednak liczyć na pomoc firm, świadczących usługi doradcze oraz rejestrujących spółki w imieniu klientów.

Zainteresowanych zleceniem rejestracji spółki z o.o. podmiotowi zewnętrznemu lub chcących uzyskać poradę zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy dopełnienie wszelkich formalności w Państwa imieniu.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe