Likwidacja spółki z o.o.

Likwidacja spółki z o.o. rozpoczyna się w momencie otrzymania od wspólników uchwały o rozwiązaniu spółki. Następnym krokiem w tym procesie jest wyznaczenie likwidatorów.

Po wykonaniu tych czynności należy informacje o likwidacji zgłosić do KRS używając do tego formularzy KRS-Z61, KRS-ZR oraz KRS-ZK. Do druków trzeba dołączyć dane likwidatorów oraz informację o sposobie reprezentacji spółki w likwidacji. Istotne jest również umieszczenie przez likwidatorów ogłoszenia o rozwiązaniu spółki w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Konieczne jest również dokonanie aktualizacji danych spółki w urzędach. Kolejnym etapem jest dokonanie inwentaryzacji majątku oraz zawiadomienie banków, które obsługują spółkę, o rozpoczęciu procesu likwidacji. Nie wolno również pominąć sporządzenia sprawozdania finansowego oraz bilansu otwarcia likwidacji.

Likwidacja spółki z o.o. nie jest aż tak łatwym procesem jakby się to mogło wydawać. Zastanów się więc dokładnie zanim podejmiesz decyzję o rozwiązaniu spółki. Istnieje bowiem inne wyjście z sytuacji, gdy już nie chcesz prowadzić swojej działalności. Jest nim sprzedaż spółki. Zapewne znajdzie się ktoś chętny do kupienia Twojej firmy. Nasza firma oferuje pośrednictwo w sprzedaży przedsiębiorstwa. Nie będziesz musiał szukać kupca oraz zajmować się dokumentacją, ponieważ jako pośrednicy – zajmiemy się wszystkim.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe