Likwidacja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Wyrejestrowanie spółki z Krajowego Rejestru Sądowego wymaga od przedsiębiorców przeprowadzenia tak zwanego postępowania likwidacyjnego. Podstawowym celem przeprowadzenia likwidacji jest zamknięcie firmy czyli zakończenie jej bieżących interesów, ściągnięcie wierzytelności, spłata wszystkich zobowiązań oraz upłynnienie jej majątku.

Od momentu gdy przedsiębiorstwo złoży uchwałę o rozwiązaniu zaczyna się procedura likwidacji. W

Likwidatorzy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością odpowiedzialni są za właściwe przeprowadzenie procesu likwidacji. Przedsiębiorcy zajmują się bilansem otwarcia likwidacji oraz wezwaniem wierzycieli spółki do złożenia roszczeń.

Likwidacja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oznacza tyle, że połączone zostają ze sobą składniki wchodzące w kapitały – własny, zakładowy oraz zapasowy. W terminie sześciu miesięcy od daty ogłoszenia otwarcia likwidacji spółki przystąpić można do podziału jej majątku pomiędzy wspólników. Niezbędne jest jednak, aby wcześniej zaspokojone zostały roszczenia i dokonane zostały wszelkie opłaty.

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w likwidacji firmy – zapraszamy do kontaktu. Z pomocą naszych ekspertów Państwa przedsiębiorstwo może zostać zarówno zlikwidowane jak i zawieszone. Pomagamy również w rejestracji spółki do Krajowego Rejestru Sądowego i VAT.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar