Likwidacja spółki z o.o.

Likwidacja spółki z o.o. jest długotrwałym i skomplikowanym procesem. Proces likwidacyjny rozpoczyna się wraz z podjęciem przez wspólników uchwały o rozwiązaniu spółki. Forma takiej uchwały musi posiadać notarialne poświadczenie.

Kolejnym wymaganym dokumentem podczas likwidacji jest uchwała w której określony zostaje likwidator spółki i sposób jego reprezentacji. Proces rozpoczęcia likwidacji jest przełomowym zdarzeniem zmieniającym sytuację spółki na rynku, dlatego konieczne jest zgłoszenie tego faktu do rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym, Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz Urzędzie Skarbowym. Dokonać tego można wypełniając odpowiednie formularze KRS. Likwidacja spółki z o.o. nieco inaczej odbywa się podczas, gdy spółka została założona w sposób tradycyjny, a w trybie S24.

Jeśli potrzebujecie Państwo pomocy podczas likwidacji spółki, zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Posiadają oni długoletnie doświadczenie w tego typu sprawach, dlatego udzielą cennych porad, a nawet przeprowadzą cały proces.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar