Kwalifikowany podpis elektroniczny dla cudzoziemca

Kwalifikowany podpis elektroniczny dla cudzoziemca to znaczne ułatwienie i przyspieszenie wielu procesów biznesowych, ale nie tylko. Taki e-podpis posiada wiele zalet, przez co staje się coraz popularniejszym narzędziem zarówno wśród obywateli Polski, jak i na świecie.

Czym jest kwalifikowany podpis elektroniczny?

Kwalifikowany podpis elektroniczny to podpis elektroniczny, który pozwala na podpisywanie dokumentów online, z dowolnego miejsca na świecie. Takie rozwiązanie pozwala na znaczną oszczędność czasu, gdyż z e-podpisem można uniknąć podróży do urzędów i stania w kolejkach, wiele spraw można załatwić zdalnie. Kwalifikowany podpis elektroniczny zapewnia również bezpieczeństwo naszym dokumentom – jest on niemożliwy do podrobienia, a dodatkowo gwarantuje dwuetapowe systemy zabezpieczeń. Kwalifikowany podpis elektroniczny ma taką samą wagę prawną co podpis własnoręczny, a w świecie postępującej cyfryzacji w wielu internetowych usługach możemy wykorzystać właśnie ten podpis, zamiast fizycznie skanować i przesyłać podpisane dokumenty.

Jak kupić kwalifikowany podpis elektroniczny?

Aby cudzoziemiec mógł skorzystać z kwalifikowanego podpisu w naszym kraju musi przejść dokładnie taki sam proces jak obywatel Polski. Oznacza to, że aby założyć podpis elektroniczny należy zakupić e-podpis, następnie złożyć wniosek, zweryfikować tożsamość w punkcie weryfikacji a następnie zainstalować i cieszyć się kwalifikowanym podpisem – a to wszystko odbywa się bez numeru PESEL.
Jedyna różnica, która wpływa na proces założenia i aktywacji kwalifikowanego podpisu dla obcokrajowca to dokument, który niezbędny jest do zweryfikowania tożsamości – cudzoziemiec może użyć dowodu osobistego (jeżeli znajduje się w Publicznym Rejestrze Autentycznych Dokumentów Tożsamości i Dokumentów Podróży publikowanym przez Radę Unii Europejskiej) lub ważnego paszportu.

Kwalifikowany podpis elektroniczny dla cudzoziemca pomoc w zakupie

Jeżeli są Państwo zainteresowani założeniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego dla obcokrajowca – zapraszamy do kontaktu. Oferujemy pomoc w założeniu oraz aktywacji e-podpisu.

▸▸▸Oferta zakupu podpisu kwalifikowanego

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar