Kupno spółki przez obcokrajowca

Zastanawiasz się, czy kupno spółki przez obcokrajowca w naszym kraju jest możliwe? A może jednak w Polsce spółki mogą prowadzić tylko osoby obywatelstwa polskiego? Kto w ogóle według prawa jest uznawany za obcokrajowca?

Prawo polskie nie stawia w sprawie zakupu spółki przez obywatela innego kraju żadnych barier, przeszkód czy ograniczeń. Obcokrajowcy mają identyczne prawa, działają na takich samych zasadach, jak osoby obywatelstwa polskiego.
Obcokrajowcem nazywamy osobę fizyczna, mającą miejsce zamieszkania za granicą, nieposiadająca obywatelstwa polskiego, a także jednostkę organizacyjną niebędącą osobą prawną.

Przy zakupie spółki konieczną rzeczą jest dokonanie zmian w umowie lub akcie założycielskim przy polskim notariuszu. Dokumenty sporządzone przed zagranicznymi notariuszami muszą być opatrzone klauzulą zwaną apostille, która, służy poświadczeniu autentyczności podpisu.

Jeśli chcesz się dowiedzieć dodatkowych informacji, na jakich zasadach przeprowadzone zostanie kupno spółki przez obcokrajowca, możesz skorzystać z informacji dostępnych choćby w internecie.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe