kupno rocznej spółki

Dlaczego niektóre firmy w swojej ofercie zawierają kupno rocznej spółki? Na czym to polega? Wydawać by się mogło, że nie jest to nowa spółka, ale niczym (prócz daty założenia) nie różni się od spółki, którą można zarejestrować w roku bieżącym. Otóż dla przedsiębiorców odgrywa to spore znaczenie. Jakie?

Rok założenia jest ważny dla Klientów, którym zdarza się sprawdzać, od którego roku działa firma, co upewnia ich w tym, czy jest wiarygodna. Być może brzmi to nieco śmiesznie, ale takie są fakty. Mimo tego, co wspomniane zostało powyżej, kupno rocznej spółki jest bardzo przydatne w momencie, gdy jej nowy właściciel chciałby zaciągnąć w banku kredyt na rozwój działalności i wprowadzenie innowacji. Wiadomo, że banki niechętnie będą chciały udzielić kredytu firmie, która dopiero zaczęła swoją działalność na rynku, w porównaniu do spółki, która już od roku takową działalność prowadzi.

Jak więc można zauważyć, kupno rocznej spółki daje więcej korzyści, aniżeli zakup nowej spółki lub założenie spółki od początku.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe