Księgowość sp. z o.o.

W Polsce spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest wybierana jako narzędzie do poprowadzenia firmy niezwykle często. Więcej firm prowadzonych jest tylko pod postacią jednoosobowej działalności gospodarczej.

Zainteresowanie tym podmiotem jest tak ogromne przede wszystkim ze względu na ograniczoną odpowiedzialność wspólników za zobowiązania zaciągane przez spółkę. Niektórzy przedsiębiorcy dają się skusić również niewielkim kapitałem zakładowym wymaganym do jej utworzenia. Zakładanie tej jednostki ze względu na kwestie finansowe jest jednak nieroztropne między innymi ze względu na księgowość sp. z o.o..

Podmiot ten wymaga prowadzenia ksiąg rachunkowych, a te z kolei muszą być opracowywane przez specjalistów. Usługi księgowe świadczone przez biura rachunkowe, a nawet zatrudnienie księgowego na etat jest niestety bardzo kosztowne w związku z czym mogą nie sprostać temu początkujący przedsiębiorcy, przez co mogą zostać zmuszeni do ogłoszenia upadłości.

Decydując się na założenie działalności, warto skorzystać z doradztwa odnośnie wyboru jej formy. Tak aby ułatwić sobie start i nie narazić się na zbędne koszty.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe