Księgowość dla spółki akcyjnej

Księgowość dla spółki akcyjnej – czy powierzenie jej specjalistom jest obowiązkiem?

Spółka akcyjna – co warto wiedzieć?

Spółka akcyjna jest bardzo dobrą formą działalności gospodarczej jeśli mowa o duże przedsiębiorstwa. Dlaczego? Minimalny kapitał zakładowy spółki akcyjnej wynosi aż 100 000 zł, dlatego też decydują się na nią głównie osoby mające w planach duże, bardzo rozwinięte przedsiębiorstwo. Jej podstawową zaletą jest wyłączenie akcjonariuszy z odpowiedzialności za zobowiązania firmy. Dodatkowym plusem jest fakt, iż spółkę akcyjną może założyć tylko jedna osoba! Jeśli więc przedsiębiorca uważa, że nie znalazł odpowiedniej osoby do wspólnego prowadzenia biznesu, może samodzielnie zająć się spółką akcyjną.

Spółka akcyjna – jaką księgowość prowadzić?

Księgowość dla spółki akcyjnej jest jednoznacznie określona. Jedyną możliwością jest pełna forma księgowości. Potrzebna jest dokładna ewidencja zaistniałych w niej zdarzeń gospodarczych, gdyż zarządza się tu osobnym majątkiem. Poza tym, w dużych firmach, jakimi są spółki akcyjne, pełna księgowość jest konieczna!
Pełna księgowość obliguje do szczegółowej i rzetelnej ewidencji księgowej. Z tego powodu wiele osób decyduje się na pomoc doświadczonej kadry specjalistów, którzy w imieniu przedsiębiorcy dopełnią formalności w zakresie prowadzenia księgowości spółki oraz podatków.

Jeśli więc chcieliby Państwo rozpocząć tą formę działalności gospodarczej, bądź już jest prowadzona i potrzebują Państwo eksperta księgowego, proszę skontaktować się z nami! Księgowość dla spółki akcyjnej nie sprawi nam kłopotu i chętnie pomożemy!

Oferty w formie PDF:
▸▸▸Oferta rejestracji spółki z o.o.
▸▸▸Oferta rejestracji prostej spółki akcyjnej
▸▸▸Aktualizacja danych w KRS
▸▸▸Usługi księgowe

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe