Księgi handlowe

Księgi handlowe to inaczej obligatoryjna forma ewidencji dla spółek prawa handlowego takich jak m.in. spółka akcyjna, komandytowa, z ograniczoną odpowiedzialnością itp.

Pełna księgowość wymaga obowiązku znajomości specjalistycznej wiedzy na temat standardów księgowych, które wynikają z ustaw oraz rozporządzeń.

Zaksięgowanie kilku transakcji wymaga od przedsiębiorcy rzetelności, dokładności oraz znajomości przepisów o rachunkowości.

Ponadto, osoby, które muszą dokonywać pełnej ewidencji wszystkich przeprowadzanych w firmie zobowiązane są także do sporządzania na koniec roku obrotowego działalności gospodarczej sprawozdania finansowego składającego się z bilansu, rachunku zysków i strat, a także informacji dodatkowej.

Zaletą księgowości jaką stosuje się np w spółkach z o.o. jest możliwość uzyskania pełnego obrazu sytuacji finansowej w przedsiębiorstwie, a wadą jest jej skomplikowana forma. Właściciel biznesu nie może w sposób nierzetelny czy niedokładny dokonywać rozliczeń, dlatego dużo osób fizycznych decyduje się na zatrudnienie profesjonalnych księgowych, którzy zajmą się ewidencjonowaniem finansów w firmie.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe