Koszty założenia spółki z o.o. w 2014

Planujesz własny biznes? Chciałbyś, aby była to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością? Jeżeli tak, to na pewno interesuje Cię kwestia, z którą wiążą się koszty założenia spółki z o.o. w 2014 roku. Jest to bardzo istotne, ponieważ prócz licznych formalności, dokumentów i wniosków należy zadbać o to, aby posiadać na ten cel wystarczający kapitał.

Na samym początku czeka Cię opłata notarialna, którą koniecznie trzeba uiścić w zamian za sporządzenie umowy w formie wymaganego aktu notarialnego. Suma ta jest uzależniona od wysokości kapitału zakładowego. Na tym etapie licz się także z opłatami, które wiążą się z odpisami dokumentów. Po sporządzeniu i opłaceniu umowy oraz odpisów notarialnych, konieczna jest wizyta w Krajowym Rejestrze Sądowym, gdzie na Ciebie jako przedsiębiorcę czekają następne wydatki, do których zalicza się opłata związana z rejestracją, a także opłata za umieszczenie ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Następna opłata dotyczy podatku od czynności cywilnoprawnych, która stanowi 0,5% kwoty wniesionego kapitału zakładowego. Warto jednak zauważyć, że kwota ta jest pomniejszana o uprzednio ponoszone sumy. Później musisz udać się do właściwego sądu rejestrowego, aby potwierdzić podpisy każdego z członków zarządu spółki. Niezbędna jest także rejestracja spółki jako podatnika VAT, a to znowu wiążę się z kolejnymi kwotami…

Jak sam możesz zauważyć, koszty założenia spółki z o.o. w 2014 roku nie są niskie, a nie wolno także zapominać o minimalnym kapitale zakładowym, który na obecną chwilę wynosi 5000 złotych. Może wydatków i formalności jest sporo, ale gwarantuje Ci, że naprawdę warto postawić na taką inwestycję, bo na pewno nie będziesz żałował, a większość zalet będziesz mógł zauważyć już na samym początku.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe