Koszty założenia firmy

Każdy, kto planuje otworzyć firmę, musi dowiedzieć się jak kształtują się koszty założenia firmy. Jeżeli kapitał jest wystarczający, to można podjąć realne kroki rejestracji firmy. W przypadku, gdy po analizie stwierdzimy, że nie posiadamy sumy pieniędzy, która mogłaby pokryć wszystkie koszty założenia firmy, to warto poczekać i uzbierać odpowiednią kwotę niż stanąć w miejscu w połowie procesu.

Do podstawowych opłat założenia działalności należy na pewno kapitał zakładowy, który zależny jest od formy spółki – około 5000 zł + opłata notarialna za sporządzenie umowy liczona w stosunku do kapitału zakładowego. Kolejne koszty założenia firmy to odpis umowy spółki, który należy złożyć w KRS i US – 6 zł za każdą rozpoczętą stronę tekstu. Następnie podatek od czynności cywilnoprawnych, tj. 0,5 % kapitału zakładowego – koszt umowy spółki, wpis do KRS i ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Wynik zaokrągla się do pełnej złotówki). Podpisy wspólników powinny być notarialnie poświadczone, co daje koszt 20 zł od każdego podpisu. Wydatki w KRS to około 600 zł. Zgłoszenie spółki jako podatnika VAT to około 170 zł.

Pamiętaj o tym, że są to tylko opłaty podstawowe, które mogą się zwiększyć wraz z popełnianymi błędami. Dlatego warto skorzystać z usług naszej Kancelarii, która przeprowadzi cały proces rejestracji za Ciebie. Lepiej zapłacić raz i cieszyć się profesjonalnie założoną firmą, niż zakładać samemu, popełniać błędy i tym samym zwiększać koszty założenia firmy. Zapraszam do kontaktu z naszą Kancelarią w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe