Koszt załozenia spółki

Decydując się na zakładanie spółki warto zapoznać się z opłatami jakie towarzyszą przeprowadzeniu tego procesu. Koszt założenia spółki uzależniony jest przede wszystkim od tego jaki sposób rejestracji się wybierze. Spółkę zarejestrować można przez internet oraz u notariusza.Rejestracja spółki przez internet jest tańsza oraz mniej pracochłonna, jest jednak jedno „ale”, a mianowicie, że przez internet wkłady na pokrycie kapitału zakładowego spółki pokryte mogą być tylko i wyłącznie w formie pieniężnej.

W przypadku zakładania spółki u notariusza koszt założenia spółki jest wyższy, ale wkłady mogą być pokryte w formie niepieniężnej. Koszt taksy notarialnej uzależniony jest od wysokości kapitału zakładowego-czym większy kapitał, tym wyższy koszt taksy. Do kosztów rejestracji spółki należy zaliczyć wszystkie koszty sądowe, czyli opłata za wniosek do KRS, opłata za ogłoszenie wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz PCC(podatek od czynności cywilnoprawnych).

Koszt załozenia spółki u notariusza jest średnio dwa razy większy niż koszt rejestracji spółki przez internet. Warto więc przeanalizować, który sposób rejestracji będzie najbardziej dogodny dla danego przedsiębiorcy.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe