Jednoosobowa spółka kapitałowa co to jest

Jednoosobowa Spółka Kapitałowa

Jednoosobowa Spółka Kapitałowa (JSK) to nowy rodzaj spółki kapitałowej, która jest wyjątkowa w budowie prawnej. Choć istnieje od stosunkowo niedawna, gwałtowny postęp technologiczny i zwiększone zapotrzebowanie na osobiste przedsięwzięcia przedsiębiorcze sprawiły, że JSK stała się coraz bardziej popularna.

Formuła JSK opiera się na istniejącym strukturze podatkowej i prawnej, jaką jest spółka kapitałowa. W tym jednak przypadku cały kapitał zakładowy jest własnością jednej jednostki (osoby fizycznej lub prawnej). Bez względu na to, czy majątek jest własnością osoby fizycznej, czy też własnością osoby prawnej lub innej jednostki, tworzy on jednoosobową spółkę kapitałową, w której wszystkie prawa i obowiązki zostają dodane do osoby lub jednostki.

Jednoosobowa Spółka Kapitałowa – korzyści

Jednoosobowe spółki kapitałowe oferują potencjalnym przedsiębiorcom wiele korzyści. Przede wszystkim umożliwienie większej powierzchni władzy w sprawach biznesowych, jak i prawa do aportów (obl. Z prac finansowych, praw autorskich lub nieruchomości). Właściciel ma też prawo osobistej reprezentacji u sądu lub zgodnie z przepisami rynkowymi.

Nie tylko właściciel JSK czerpie korzyści, ale także firmy mające do czynienia z takimi spółkami. Wynika to ze zwiększonego bezpieczeństwa i przejrzystości, jakie zapewnia cała struktura prawna. Z punktu widzenia zewnętrznego, jednoosobowa spółka kapitałowa wygląda w identyczny sposób, jak każda inna spółka kapitałowa.

Podsumowując, jednoosobowa spółka kapitałowa jest uważana za zaprojektowany rodzaj spółki kapitałowej, która ma na celu umożliwienie niezależnym przedsiębiorcom skorzystanie z wyższego poziomu kryteriów prawnych i finansowych. Tego rodzaju spółki nadają się również do wykorzystania przez firmę, która chce mieć większy komfort prawny i finansowy, dzięki czemu może ona zaoferować swoim klientom większy poziom bezpieczeństwa i zaufania.

▸▸▸Oferta rejestracji spółki z o.o. PDF

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe