Jakie składki ZUS w przypadku dwóch wspólników?

Spółka z o.o. niezmiennie od kilku lat stanowi najczęściej wybieraną formę prawną działalności gospodarczej w naszym kraju. Przedsiębiorcy decydują się na nią przede wszystkim z uwagi na możliwości rejestracji w ministerialnym systemie internetowym, ograniczoną odpowiedzialność wspólników za zobowiązania spółki oraz stosunkowo niski kapitał zakładowy, który wynosi aktualnie tylko 5000 złotych.

Wielu przedsiębiorców ma jednak wątpliwości co do opłat związanych z prowadzeniem spółek z o.o.. Wątpliwości budzi konieczność prowadzenia pełnej księgowości oraz konieczność odprowadzania składek na ZUS. Przedsiębiorcy powinni jednak dowiedzieć się jakie składki ZUS w przypadku dwóch wspólników obowiązują aktualnie.

Otóż w przypadku spółek z ograniczoną odpowiedzialności posiadających co najmniej dwóch właścicieli są oni zwolnieni z obowiązku odprowadzania składek na Zakład Ubezpieczeń Społecznych, co powoduje znaczną redukcję kosztów związanych z prowadzeniem firmy właśnie w formie spółki z o.o..