Jaka księgowość w spółce z o.o.

Decydując się na działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedsiębiorca musi sobie odpowiedzieć na pytanie jaka księgowość w spółce z o.o. będzie odpowiednia. Niestety regulacje prawne nie pozostawiają w tym przypadku przedsiębiorcy żadnego wyboru. W Ustawie o rachunkowości ściśle zostało określone, że spółki kapitałowe zobowiązane są do prowadzenie pełnej księgowości a spółka z o.o. do grona takich spółek właśnie należy. Tak więc odpowiedź na pytanie jaka księgowość w spółce z o.o. jest bardzo prosta.

Obowiązek prowadzenie pełnej księgowości w spółce z o.o. może przerazić początkującego przedsiębiorcę, ponieważ wymaga monitorowania wszystkich operacji gospodarczych jakie dokonywane są w spółce oraz sporządzania sprawozdania finansowego. Czynności te jednak z powodzeniem można powierzyć wyspecjalizowanym podmiotom gospodarczym, które zajmują się usługowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych.

Nasza Kancelaria opracowała ofertę, która umożliwia pozyskanie profesjonalnej obsługi księgowej, jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertę prosimy o kontakt z naszymi ekspertami.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe