Jak założyć spółkę jednoosobową

Jeżeli fascynuje Cię świat biznesu, jesteś zainteresowany tematyką prowadzania własnej działalności gospodarczej, przed Tobą krótka instrukcja dotycząca tego jak założyć spółkę jednoosobową z ograniczoną odpowiedzialnością i kilka słów o tym podmiocie.

Otóż jest to firma, która jak sama nazwa wskazuje, zabezpiecza prywatny majątek przedsiębiorców przed koniecznością odpowiadania za zobowiązania wobec wierzycieli. Nie różni się ona w zasadzie wiele od spółki z o.o. wieloosobowej, różnica polega na tym iż posiada ona tylko jednego prezesa, który w swoich rękach skupia wszystkie udziały. Różnice dostrzec także w czasie rejestracji tego podmiotu, otóż aby możliwe było jego otwarcie konieczne jest stworzenie aktu założycielskiego, a nie umowy jak jest to w przypadku firmy posiadającej wielu udziałowców. Dokumenty te są natomiast zbliżone do siebie pod względem treści. Pozostałe etapy zakładania tej firmy obywają się dokładnie w taki sam sposób.

Skoro wiesz już jak założyć spółkę jednoosobową i czym się ona charakteryzuje, powinieneś rozważyć czy nie jest to podmiot idealny dla Ciebie i czy nie powinieneś podjąć się jego rejestracji i prowadzania.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe