Jak wysłać sprawozdanie finansowe?

Z początkiem każdego roku pojawia się mnóstwo pytań o to jak wysłać sprawozdanie finansowe. Od 2019 roku kwestia ta jednak znacznie się zmieniła. Sprawozdanie finansowe za rok 2018 należy wysłać bezpośrednio do urzędu przez Internet. Dokument ten należy sporządzić w formacie XML i opieczętować kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Podpis elektroniczny jest odpowiednikiem tradycyjnego podpisu w wersji cyfrowej. Służy do identyfikowania osób w sieci. Jest unikatowy, przypisany konkretnej osobie i zupełnie nie do podrobienia.

Po złożeniu podpisu na sprawozdaniu należy przesłać go do urzędu. Powinno nastąpić to w przeciągu 15 dni, licząc od dnia zatwierdzenia sprawozdania uchwałą wspólników. Zazwyczaj ostateczny dzień na wysłanie sprawozdania przypada na 15 lipca.

Jeżeli szukają Państwo pomocy w sporządzeniu i złożeniu sprawozdania finansowego swojej firmy, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami. Dopełniamy wszelkie formalności związane z przekazaniem gotowych dokumentów do urzędu.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe