Jak działają fundacje?

Na aktualnym rynku działa wiele fundacji. Zasadniczym zadaniem tych jednostek jest realizowanie celów społecznie i gospodarczo użytecznych. Fundacje zazwyczaj charakteryzuje także niedochodowość działalności.

Do założenia fundacji uprawniony jest niemal każdy. W tym celu musi jedynie określić jej cel, ustanowić statut, akt fundacyjny oraz wnieść kapitał założycielski na realizację ustanowionych zadań. Zakłada się, że kapitał ten nie powinien być niższy niż 1 000 złotych.

Odpowiedź na pytanie jak działają fundacje znajduje się w ustawie z dnia 6 kwietnia 1984 roku. To właśnie w tym dokumencie znajdują się najważniejsze informacje dotyczące charakterystyki oraz funkcjonowania fundacji.

Założenie fundacji wymaga zarejestrowania jej w Krajowym Rejestrze Sądowym. Niestety wiąże się to z szeregiem formalności. Niedogodności ewidencyjne można jednak łatwo zmienić decydując się na skorzystanie z usług naszej firmy.

Oferujemy pomoc w przeprowadzeniu procedury rejestracyjnej dla fundacji, stowarzyszeń, spółek i innych form prawnych. Dopełniamy wszelkie formalności oraz reprezentujemy Klienta przez organami państwowymi.

Jeżeli są Państwo zainteresowani, serdecznie zapraszamy do kontaktu, podczas którego przedstawimy wszelkie szczegóły.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe