Jak działa spółka z o.o.

Początkujący przedsiębiorca, który zastanawia się nad wyborem formy prawnej w jakiej będzie prowadzić działalność gospodarcza bardzo często zastanawia się jak działa spółka z o.o.

Jest to bardzo specyficzna spółka prawa handlowego, które posiada osobowość prawną. Oznacza to, że spółka jest nabywcą praw i obowiązków, nie jej wspólnicy. Kolejną bardzo ważną cechą spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest ograniczenie odpowiedzialności finansowej wspólników. Za zobowiązanie odpowiada przede wszystkim spółka z o.o., wyjątki pojawiają się w przypadku wspólników, którzy jednocześnie pełnią funkcję w zarządzie spółki. Rejestracja spółki z o.o. odbywa się w Krajowym Rejestrze Sądowym za pomocą systemu udostępnionego przez Ministerstwo Sprawiedliwości lub osobiście w odpowiednim wydziale sądu rejestrowego. System zarządzania spółką opiera się na kilku organach, które posiadają określone funkcje: Zarząd, Zgromadzenie Wspólników, Rada Nadzorcza lub Komisja Rewizyjna.

Tylko znając odpowiedź na pytanie „jak działa spółka z o.o.” przedsiębiorca może dokonać właściwej decyzji czy spółka jest formą odpowiednią dla planowanej przez niego działalności.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe