Jak długo trwa założenie firmy

Nie jest łatwo odpowiedzieć na pytanie „jak długo trwa założenie firmy”. Istnieje wręcz nieskończona liczbą czynników mających wpływ na czas rejestracji.

Bardzo dużo zależy od tego jaki rodzaj działalności gospodarczej planujemy założyć, w przypadku spółki z o.o. komandytowej musimy liczyć się z tym, że zajmie nam to więcej czasu niż rejestracja działalności wchodzących w jej skład. Kolejnym czynnikiem jest doświadczenie przedsiębiorcy, jeżeli wie on w jaki sposób tego dokonać, wie w jakiej kolejności podejmować się wykonywania poszczególnych etapów zrobi to o wiele szybciej niż ten, który będzie musiał szukać informacji na ten temat lub będzie odsyłany z jednego urzędu do drugiego. Ponadto jeśli wypełni on wnioski w sposób odpowiedni nie będzie musiał po ich rozpatrzeniu nanosić korekt i składać ich na nowo. Znaczenie ma również to w jakim czasie zostaną one przeanalizowane przez instytucje państwowe i jak szybko otrzymamy odpowiedź zwrotną, ma się to odbyć do 14 dni, jednak zazwyczaj trwa znacznie dłużej.

Należy pamiętać, że posiadamy wpływ na to jak długo trwa założenie firmy. Możemy skorzystać z pomocy specjalisty i w ten sposób zaoszczędzić czas albo w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością skorzystać z możliwość rejestracji online, która trwa 24 godziny.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe