Ile wynosi CIT?

Od stycznia bieżącego roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące wysokości stawki podatku dochodowego od osób prawnych. Ile wynosi CIT obecnie? Kto może skorzystać ze zmienionej stawki podatku?

Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zakłada obniżenie stawki podatku z 19 proc. do 15 proc. Z preferencyjnej stawki mogą skorzystać mali podatnicy, u których roczny przychód ze sprzedaży nie przekracza 1200 000 euro. Według rządu takich podatników w Polsce jest około 400 000.

Celem wprowadzanych zmian jest ułatwienie prowadzenia firmy. Rząd ma nadzieję, że w perspektywie długookresowej nowelizacja powinna przyczynić się do przyspieszenia tempa rozwoju gospodarczego Polski oraz stworzenia sprzyjających warunków do zwiększenia przedsiębiorczości Polaków.

My zachęcamy Państwa do zakładania spółek, ponieważ koszty prowadzenia firmy znacznie mogą się zmniejszyć. Oferujemy swoją pomoc w założeniu spółki. Przeprowadzimy całą procedurę rejestracyjną. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty oraz do nawiązania współpracy.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe