Ile kosztuje załozenie spółki z oo?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest formą działalności, która wymaga czasu i nakładów finansowych już w momencie jej zakładania. Warto wiedzieć, ile kosztuje załozenie spółki z oo już na etapie jej planowania.

Proces zakładania spółki rozpoczyna się u notariusza, gdzie należy podpisać umowę spółki. Niezbędne jest również wniesienie przez wspólników wkładów na kapitał zakładowy. Następnym krokiem jest wpisanie spółki do KRS i ogłoszenie wpisu w MsiG. Należy też pamiętać o notarialnym poświadczeniu podpisów wspólników, co wiąże się z kolejnymi opłatami. Konieczną opłatą jest też podatek od czynności cywilnoprawnych, który wynosi 0,5% kapitału zakładowego.

Jak Państwo widzą, na to, ile kosztuje załozenie spółki z oo składa się wiele czynników. Rozpoczęcie działalności wiąże się z wieloma opłatami. Można uniknąć niektórych, np.zakładając działalność przez internet. Jednym z rozwiązań jest też kupno gotowej spółki.

Pewnym jest, że założenie każdej działalności to inwestycja. Od Państwa zależy, ile będą Państwo chcieli przeznaczyć na rozpoczęcie biznesu. Warto w związku z tym wiedzieć, ile kosztuje założenie spółki z o.o.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar