Ile kosztuje pełna księgowość

Prowadzenie pełnej księgowości staje się dla wielu przedsiębiorców dosyć dużym ciężarem. To nie tylko koszty, dosyć wysokie, ale liczne obowiązki firmy i prowadzących ją osób. Aby zmniejszyć konsekwencje prowadzenia pełnej księgowości w firmach, wiele przedsiębiorców decyduje się na outsourcing księgowy czyli wyprowadzenie księgowości poza firmę. Pewnie wiele osób zastanawia też ile kosztuje pełna księgowość prowadzona przez biuro rachunkowe?

Otóż cena outsourcingu księgowego zależna jest od tego, w jaki sposób prowadzi się księgowość oraz od wielkości zatrudnienia czy liczby powstających w firmie dokumentów. Jest to duża zaleta, bo koszt księgowości zależy nie od tego ile zarabiać będzie księgowy czy jak drogi program komputerowy się kupi, lecz od faktycznej ilości dokumentów powstających w firmie.

Chociaż prowadzenie pełnej księgowości może być bardzo kosztowne, najlepsze efekty w zakresie zmniejszenia kosztów daje wybór biura rachunkowego. Ponadto biura rachunkowe umożliwiają przekazywanie dokumentacji zdalnie czy konsultacje przez internet/ telefon, co jeszcze bardziej ułatwia prowadzenie firmy i księgowości.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe