• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZyski spółki z o.o. z udziałów w spółce komandytowej

Zyski spółki z o.o. z udziałów w spółce komandytowej są kwestią, która dla wielu przedsiębiorców jest skomplikowana i zupełnie niezrozumiała. Problemy, o których mowa są ściśle związane ze sposobem ujmowania przychodów pochodzących z tytułu posiadanych udziałów w zysku wypracowanym przez spółkę komandytową. Największym problemem, jak się okazuje jest sporządzenie sprawozdania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a dokładnie ujęcie wypłat z tytułu udziału w zysku, które dokonywane były przez czas trwania roku obrotowego.

Przepisy Kodeksu Spółek Handlowych nie obligują wspólników spółki komandytowej do każdorazowego podejmowania decyzje związanej z wypłaceniem wypracowanego zysku. Nie ma żadnych przeszkód do tego, aby formalnie podejmować uchwały dotyczące podziału, a następnie wypłaty zysku. Uchwała ta powinna zostać jednak podjęta po sporządzeniu sprawozdania finansowego, który określa kwotę zysku.
Podejmując uchwałę o wypłacie wypracowanego zysku przez spółkę komandytową, powstaje tzw. przychód finansowy w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, a to z kolei obowiązkowo musi zostać ujęte w pozycji przychodów finansowych, a dokładnie „Dywidendy i udziały w zyskach”.Zyski spółki z o.o. z udziałów w spółce komandytowej będą miały również miejsce w przypadku, gdy spółka komandytowa będzie dysponowała zaliczką, której przeznaczeniem będzie udział w zysku.

Więcej informacji na ten temat udzielą Państwu nasi konsultanci, doradzą Państwu nie tylko w jaki sposób ewidencjonować zyski spółki z o.o. z udziałów w spółce komandytowej ale również zaproponują swoją pomoc w tym zakresie.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00


TRWA PROMOCJA DO KOŃCA ROKU NA REJESTRACJĘ SPÓŁKI Z O.O.

🟥 NIŻSZA CENA: 850 PLN 🟥


➯Formularz wyceny rejestracji spółki📑 INNE NASZE USŁUGI

Przygotowanie i złożenie sprawozdania finansowego do KRS ⌚MINĄŁ TERMIN - skontaktuj się!
Założenie spółki z o.o. z wykorzystaniem optymalinych rozwiązań na tle NOWEGO ŁADU
Utworzenie i aktywacja skrzynki do e-doręczeń elektronicznych