• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZyski spółki z o.o. z udziałów w spółce komandytowej

Zyski spółki z o.o. z udziałów w spółce komandytowej są kwestią, która dla wielu przedsiębiorców jest skomplikowana i zupełnie niezrozumiała. Problemy, o których mowa są ściśle związane ze sposobem ujmowania przychodów pochodzących z tytułu posiadanych udziałów w zysku wypracowanym przez spółkę komandytową. Największym problemem, jak się okazuje jest sporządzenie sprawozdania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a dokładnie ujęcie wypłat z tytułu udziału w zysku, które dokonywane były przez czas trwania roku obrotowego.

Przepisy Kodeksu Spółek Handlowych nie obligują wspólników spółki komandytowej do każdorazowego podejmowania decyzje związanej z wypłaceniem wypracowanego zysku. Nie ma żadnych przeszkód do tego, aby formalnie podejmować uchwały dotyczące podziału, a następnie wypłaty zysku. Uchwała ta powinna zostać jednak podjęta po sporządzeniu sprawozdania finansowego, który określa kwotę zysku.
Podejmując uchwałę o wypłacie wypracowanego zysku przez spółkę komandytową, powstaje tzw. przychód finansowy w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, a to z kolei obowiązkowo musi zostać ujęte w pozycji przychodów finansowych, a dokładnie „Dywidendy i udziały w zyskach”.Zyski spółki z o.o. z udziałów w spółce komandytowej będą miały również miejsce w przypadku, gdy spółka komandytowa będzie dysponowała zaliczką, której przeznaczeniem będzie udział w zysku.

Więcej informacji na ten temat udzielą Państwu nasi konsultanci, doradzą Państwu nie tylko w jaki sposób ewidencjonować zyski spółki z o.o. z udziałów w spółce komandytowej ale również zaproponują swoją pomoc w tym zakresie.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.