• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZmiana umowy spółki z o.o tekst jednolity

Zmiana umowy spółki z o.o tekst jednolity kiedy jest obowiązkowy? Jaka formę powinien mieć tekst jednolity umowy spółki? Czy zawsze obowiązkowo należy po zmianie zapisów umowy sporządzić tekst jednolity umowy?

Zmiana umowy spółki a wpis do KRS

Wszelkie zmiany w zapisach umowy spółki obligują do dokonania zgłoszenia w KRS. Istotne jest, że nawet najmniejsza zmiana w umowie spółki zobowiązuje do przygotowania i złożenia tekstu jednolitego umowy spółki. Bez dokonania wpisu w rejestrze przedsiębiorców zmiana jest nieskuteczna, nie wchodzi w życie.
Warto podkreślić, zmiana umowy spółki wymaga wpisu w KRS.

Jak sporządzić teksty jednolity umowy spółki?

W tekście jednolitym umowy spółki dokonujemy zmian, które zostały uwzględnione w uchwale zgromadzenia wspólników. Nie powinno się dopisywać "dodatkowych zmian" nie objętych uchwałą.
Warto na pierwszej stronie uwzględnić "„Tekst jednolity umowy spółki z dnia …”.
Dobrą praktyką jest również umieszczenie podpisu zarządu na ostatniej stronie tekstu jednolitego umowy spółki.

Forma tekstu jednolitego umowy spółki

Od lipca 2021 roku wszystkie wnioski i dokumenty składane do KRS muszą posiadać formę elektroniczną. Warto tutaj zaznaczyć, że elektroniczna forma dokumentów obliguje do posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub aktywnego profilu zaufanego.

Zmiana umowy spółki z o.o tekst jednolity pomoc

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia tekstu jednolitego umowy spółki. W imieniu klienta dopełniamy niezbędnych formalności aktualizacyjnych.

Zapraszamy do kontaktu.▸▸▸Przejdź do oferty aktualizacji danych KRS w formie PDF


Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00


📝Formularz wyceny rejestracji spółkiWażna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.