• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZasady rejestracji spółki jednoosobowej

Pomimo iż słowo „spółka” samoistnie kojarzy się ze współpracą kilku osób, zdarza się, że przedsiębiorca nie posiada osoby, która chciałby założyć z nim firmę, bądź też chce prowadzić ją samodzielnie.

Zasady rejestracji spółki jednoosobowej różnią się od reguł zakładania firmy wieloosobowej w zasadzie bardzo niewiele. Główną różnicę stanowi akt założycielski, który tym przypadku zastępuje umowę. Oba dokumenty muszą przybierać formę aktu notarialnego. Ich treść jest prawie identyczna, różni się tylko tym, że udziały w kapitale obejmowane są tylko przez jedną osobę, ona również ma obowiązek wnieść odpowiednią sumę na jego rzecz.

Jednoosobowe przedsiębiorstwo, w którym odpowiedzialność właścicieli jest ograniczona może założyć w zasadzie każdy, wyjątek stanowi inna spółka z o.o.
Jeżeli posiadamy wiedzę na temat tego jak zarejestrować firmę wieloosobową, możemy również uznać, że znamy zasady rejestracji spółki jednoosobowej. Dlatego też jeśli chcemy być właścicielami własnego przedsiębiorstwa i samodzielnie je prowadzić nie powinniśmy obawiać się procesu jego zakładania.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00


TRWA PROMOCJA DO KOŃCA ROKU NA REJESTRACJĘ SPÓŁKI Z O.O.

🟥 NIŻSZA CENA: 850 PLN 🟥


➯Formularz wyceny rejestracji spółki📑 INNE NASZE USŁUGI

Przygotowanie i złożenie sprawozdania finansowego do KRS ⌚MINĄŁ TERMIN - skontaktuj się!
Założenie spółki z o.o. z wykorzystaniem optymalinych rozwiązań na tle NOWEGO ŁADU
Utworzenie i aktywacja skrzynki do e-doręczeń elektronicznych