• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZałożenie spółki z o.o. 2018

Założenie spółki z o.o. 2018 może odbyć się na dwa sposoby, a mianowicie:
- w sposób tradycyjny (w urzędzie),
- w sposób elektroniczny (przez Internet).

Myślę, że do dwóch powyższych metod możemy również zaliczyć zlecenie rejestracji wyspecjalizowanym jednostkom, którzy świadczą usługi rejestracyjne. Jednak to przedsiębiorca samodzielnie powinien podjąć decyzję odnośnie tego, w jaki sposób odbędzie się dla niego założenie spółki z o.o. 2018.

Bardzo istotną kwestią jest to, iż tradycyjna rejestracja spółki z o.o. jest procesem długotrwałym, ponieważ może trwać nawet kilka tygodni. Proces ten odbywa się z udziałem notariusza, który sporządza umowę spółki w formie aktu notarialnego, co z kolei stwarza koszty notarialne. Bardzo ważne jest to, aby pamiętać, że nawet najmniejszy błąd w dokumentach może skutkować koniecznością ponowienia całego procesu rejestracyjnego, a to z kolei znowu odwleka w czasie rozpoczęcie działalności.

Z kolei założenie spółki z o.o. 2018 przez Internet odbywa się na platformie, którą udostępnia Ministerstwo Sprawiedliwości. Konieczne jest jednak, aby przedsiębiorca założył tam konto oraz samodzielnie wprowadzić dane zakładanej spółki do pojawiających się formularzy. W następnej kolejności wygenerowane dokumenty należy podpisać za pomocą profilu zaufanego, bądź podpisu elektronicznego. Ten sposób daje możliwość rejestracji spółki już w zaledwie 24 godziny.

W ostatnim czasie najbardziej popularnym rozwiązaniem okazuje się zlecenie rejestracji spółki profesjonalnym firmom, które zajmują się tym usługowo. Proces trwa równie szybko jak elektroniczna rejestracja spółki, aczkolwiek obowiązki przedsiębiorcy zostają ograniczone jedynie do złożenia podpisów na dokumentach.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00


📝Formularz wyceny rejestracji spółkiWażna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.