• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZalety spółki z o.o. komandytowej

Myślę, że jeszcze nie do końca są znane zalety spółki z o.o. komandytowej. Jednak już teraz można ocenić ją jaką bardzo ciekawą i atrakcyjną formę prowadzenia działalności gospodarczej. Wiąże się to z tym, że wprowadzenie w strukturę spółki osobowej wspólnika, który jest spółką kapitałową, pozwala na korzystne połączenie w jednym organizmie wielu zalet każdej z tych spółek.

Prowadzenie takiej działalności umożliwia również elastycznie ustalać poziom udziału poszczególnych wspólników w zyskach, na podstawie umowy spółki, która może swobodnie określać udział w zysku poszczególnych wspólników. Spółka kapitałowa nie określa ścisłych warunków, które dotyczą wypłaty zysku, w tym również zaliczek na poczet zysku.

Równie bardzo ważną informacją jest to, że spółka komandytowa jako osobowa spółka, nie jest obciążona obowiązkiem płacenia podatku dochodowego od osób prawnych.
Jak widać, zalety spółki z o.o. komandytowej są liczne, co prawdopodobnie jest jednym z głównych powodów, dzięki którym wspomniana prawna forma prowadzenia firmy, cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem.ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.