• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZakup spółki z o.o. komandytowej

Każda rodzaj działalności gospodarczej posiada swoje plusy i minusy. Jedne z nich dają możliwość wykonywania wolnego zawodu, inne skupiają się na możliwości prowadzenia przedsiębiorstwa pod własną firmą.
Jeśli komuś zależy na jak najniższym podatku i braku odpowiedzialności za zobowiązania powinien się zdecydować na zakup spółki z o.o. komandytowej.

Rejestracja takiej formy działalności skomplikowany proces ze względu na swoją złożoność. W tym wypadku nie wystarczy, tak jak jest to zazwyczaj, założenie jednej spółki. Najpierw rejestrujemy tę z ograniczoną odpowiedzialnością a następnie komandytową, po to aby w efekcie je połączyć. Jak widać procedura ta może okazać się trudna, ponieważ wykonać trzeba trzy razy więcej kroków niż w przypadku zakładania innej firmy. Korzyści jednak są, i przyciągają wielu zainteresowanych. Częściej niż na rejestrację decydują się oni na zakup spółki z o.o. komandytowej, oszczędzając dzięki temu czas.
Daje im to możliwość szybkiego rozpoczęcia przedsięwzięć przy minimalnym zaangażowaniu, wystarczy jedno spotkanie z potencjalnym sprzedawcą oraz podpisanie kilku dokumentów aby stać się właścicielem. Opcja ta jest bezpieczna o ile otrzymamy notarialne potwierdzenie braku zobowiązań.

Jest to bardzo praktyczny sposób, który sprawia, że stajemy się właścicielami działalności szybciej niż kiedykolwiek było to możliwe.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00