• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZakładanie własnej działalności gospodarczej krok po kroku

Z racji tego, że zakładanie własnej działalności gospodarczej krok po kroku jest procesem czasochłonnym a przy tym skomplikowanym, to polecam skorzystanie z usług naszej Kancelarii, która dobrze wie co zrobić, aby otworzenie firmy było przyjemniejsze i bezproblemowe. Wielu przedsiębiorców chcących założyć działalność nie wiedzą, co po kolei muszą zrobić i gdzie się udać, by wszystko przebiegało sprawnie. Postaram się więc przedstawić jak wygląda zakładanie własnej działalności gospodarczej krok po kroku w skrócie.

Pierwszy krok stawiamy w Urzędzie Miasta i Gminy, gdzie przynosimy wypełniony wniosek CEIDG (może zostać wypełniony na odpowiedniej stronie internetowej). Następnie udajemy się do ZUS-u w celu zgłoszenia przedsiębiorcy jako ubezpieczonego – 7 dni od założenia firmy. W ciągu 7 dni od przesłania przez CEIDG wniosku do GUS-u zostanie nadany numer REGON. Jeżeli planujemy zostać podatnikami VAT, to musimy udać się do US, jednak jeżeli nie, to wystarczające będzie przesłanie przez CEIDG wniosku CEIDG-1 z wybraną formą opodatkowania. Piątym krokiem jest utworzenie rachunku bankowego, który jest niezbędny do sprawnego funkcjonowania firmy. Po szóste pieczątka firmowa, która nie jest obowiązkowa, ale daje wiele ułatwień w prowadzeniu firmy. I ostatnim krokiem jest uzyskanie potrzebnych koncesji i zezwoleń. Skomplikowane? Trochę! Jednak pamiętaj, że możesz sobie znacznie ułatwić rejestrację firmy.

Jeżeli przestraszyło Cię zakładanie własnej działalności gospodarczej krok po kroku, to nasza Kancelaria oferuje Ci całkowitą rejestrację spółki z oo, spółki komandytowej oraz spółki z oo komandytowej. Nie musisz martwić się tym co wcześniej przeczytałeś, wszystkimi załatwieniami, staniem w kolejkach. Nasi specjaliści zrobią to za Ciebie! Postaw na profesjonalizm! Skontaktuj się z naszą kancelarią w celu uzyskania szczegółowych informacji. Zapraszam do kontaktu.ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.