• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZakładanie spółki z o.o. przez obcokrajowców

Polska jest krajem gdzie istnieje swoboda gospodarcza, również obywatele innych krajów mogą prowadzić działalność na terytorium Polski. Zakładanie spółki z o.o. przez obcokrajowców w Polsce będzie przebiegać podobnie jak w przypadku podmiotów posiadających obywatelstwo polskie. Do standardowych dokumentów w postaci umowy spółki, oświadczeń, formularzy niezbędnych do uzyskania numerów rejestracyjnych jednostka będzie zobowiązana dostarczyć:

- aktualne odpisy z rejestru sądowego każdego z wspólników razem z poświadczeniem dokumentów ( apostille ), umożliwiającym wykorzystanie dokumentów w Polsce,
- przetłumaczenie przysięgłe odpisów z rejestrów sądowych również w połączeniu z apostille.

Zakładanie spółki z o.o. przez obcokrajowców odbędzie się u notariusza w Polsce, możliwe jest reprezentowanie wspólników przez polskich doradców, którzy uzyskali pełnomocnictwo w odpowiedniej formie. Podmioty gospodarcze rejestrujące spółkę w Polsce powinny pamiętać o tym, że kodeks spółek handlowych narzuca ograniczenie, które uniemożliwia założenie w Polsce jednoosobowej spółki z o.o. przez inną spółkę o tym samym charakterze.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.