• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZakładanie spółki z o.o. przez cudzoziemca

Zakładać działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w naszym kraju maja prawo nie tylko Polacy ale również i obcokrajowcy. Coraz więcej cudzoziemców decyduje się na założenie firmy w Polsce, z uwagi na korzystne warunki, stosunkowo niskie koszty jej prowadzenia oraz stale rozwijający się rynek zbytu. Najczęściej na założenie działalności gospodarczej w naszym kraju decydują się obywatele Rosji i Ukrainy.

Zakładanie spółki z o.o. przez cudzoziemca jest bardzo podobne do procedury dokonywanej przez Polaków. Należy złożyć wszelkie niezbędne dokumenty w KRS, ogłosić wpis w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz wnieść wkłady na rzecz kapitału zakładowego w wysokości 5 tysięcy złotych. Przyszli wspólnicy powinni osobiście stawić się u notariusza, aby stworzyć umowę. Problem w przypadku obcokrajowców planujących założenie firmy w Polsce stanowi bariera językowa i konieczność znajomości terminologii związanej z finansami. Coraz częściej więc w przypadku rejestracji działalności przez obcokrajowców całym procesem zajmują się pełnomocnicy posiadający stosowne upoważnienia i doświadczenie. Gwarantuje to przyspieszenie procedury oraz jej poprawne przeprowadzenie.

Obcokrajowcy niemal bez problemu mogą na terenie naszego kraju zakładać własną działalność i każdego roku liczba osób decydujących się na to wzrasta. Nasza firma stara się wychodzić im naprzeciw dlatego, w swojej ofercie posiada usługę rejestracji podmiotów gospodarczych dla obcokrajowców. W razie zainteresowania prosimy o kontakt.

Nasza oferta obejmuje sprzedaż gotowych spółek, jak również rejestrację nowych podmiotów gospodarczych. Zatem jeśli jesteś obcokrajowcem i chciałbyś założyć swoją firmę właśnie w Polsce, skontaktuj się z nami. Oferujemy pomoc w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji, a także umówienie spotkania z notariuszem w dogodnym dla Państwa terminie.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.