• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZakładanie sp. z o.o. komandytowej koszty

Rozpoczęcie prowadzenia działalności zawsze na samym początku wiąże się z wysokimi kosztami, jakie musi ponieść przedsiębiorca. Na start dla firmy potrzeba pieniędzy na zakup sprzętów, wynajem lokalu, zatrudnienie pracowników, ale jeszcze wcześniej na samo założenie.

Zakładanie sp. z o.o. komandytowej koszty, jakie trzeba ponieść są dużo wyższe niż przy zakładaniu samej spółki z o.o. lub spółki komandytowej. By powołać taki twór, jakim jest spółka z o.o. komandytowa trzeba założyć, aż dwie spółki. Pierwsze należy zarejestrować spółkę z o.o., potem spółkę komandytową. Proces rejestracji staje się dwukrotnie droższy poprzez m.in. opłaty w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Zakładanie sp. z o.o. komandytowej koszty, które są wysokie wcale nie odstraszają nowych przedsiębiorców, a wręcz przeciwnie. Takie właśnie połączenie spółek pozwala na znaczą optymalizacje podatkową. Przedsiębiorca na początku będzie musiał wydać sporo pieniędzy, ale szybko dzięki tej zalecie spółki zaoszczędzi bardzo dużo funduszy firmy.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.