• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZakładanie firmy spółki komandytowej

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest marzeniem wielu podmiotów gospodarczych, bardzo często jednak pojawia się problem z jego ostateczną realizacją z różnorodnych przyczyn. Jednym z decydujących czynników ograniczających są fundusze finansowe oraz trudność w wyborze odpowiedniej formy prawnej.

Jedną z możliwości rejestracji własnej działalności jest zakładanie firmy spółki komandytowej. Jest to spółka osobowa, która dzieli wspólników na dwie grupy komplementariuszy i komandytariuszy. Różnica wynika z pełnionej w spółce funkcji oraz odpowiedzialności. Komplementariusz odpowiada za zobowiązania finansowe spółki całym swoim majątkiem, zajmuje się prowadzeniem spraw spółki oraz jej reprezentacją na zewnątrz, z kolei komandytariusz ponosi odpowiedzialność wyłącznie do kwoty wkładu jakie został wniesiony do spółki.

Zakładanie firmy spółki komandytowej to jedna z usług jakie oferuje nasza Kancelaria. Pomożemy Państwu dopełnić wszystkich niezbędnych formalności i z powodzeniem rozpocząć działalność gospodarczą w formie spółki komandytowej.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.