• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertów



Wysyłanie sprawozdania 2019

Przepisy prawne wprowadzone w październiku 2018 roku nałożyły na przedsiębiorców wymóg sporządzania sprawozdań finansowych w formie elektronicznej. W jaki sposób powinno zgodnie z prawem odbyć się wysyłanie sprawozdania 2019?

Po wprowadzeniu w życie nowych przepisów zmianie uległa forma raportów, które zgodnie z nowymi zasadami noweli ustawy o rachunkowości muszą być sporządzane w postaci XML. Wszystkie sprawozdania finansowe sporządzone przez jednostki prowadzące księgi rachunkowe muszą być przygotowywane w formie elektronicznej. Nie ma przy tym znaczenia, okres za jak sporządzane jest dane sprawozdanie finansowe a decydujące jest to, że sprawozdanie zostanie sporządzone po 1 października 2018 r.

Osoby, które chcą złożyć odpowiednio sporządzone sprawozdanie finansowe zobligowane są do wyrobienie podpisu elektronicznego, którym musi zostać opatrzony dokument. Do podpisania sprawozdania zobowiązana jest osoba, której powierzono prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz kierownik jednostki.

My oferujemy pomoc zarówno w zakresie sporządzenia oraz wysłania e-sprawozdań finansowych, jak i w przeprowadzeniu procesu wyrobienia elektronicznego podpisu kwalifikowanego.



ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane Kontaktowe



Kancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00





Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.