• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i prostych spółek akcyjnych


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

    ➥ Sprawdź aktualne promocje na usługi!

Publikacje ekspertówWypełnianie wniosku o Kartę Polaka

Karta Polaka to dokument, o który stara się wielu obcokrajowców. Pomaga on w różnych kwestiach, takich jak np. otrzymanie polskiej wizy, obywatelstwa czy podjęcie pracy na terenie Polski.

Do otrzymania Karty Polaka konieczne jest wypełnienie wniosku i złożenie go w konsulacie RP, odpowiednim pod względem miejsca zamieszkania wnioskodawcy.

Wniosek o przyznanie Karty Polaka powinien być wypełniony poprawnie i czytelnie, drukowanymi literami, bez żadnych skreśleń.

Co ważne, wniosek sam w sobie nie wystarczy, aby otrzymać Kartę Polaka. Konieczne jest udowodnienie przynależności do narodu polskiego. Dokonać tego można przy pomocy specjalnych dokumentów. Mogą to być np. pisma potwierdzające polskie obywatelstwo jednego z rodziców lub dziadków wnioskodawcy. Pomocne mogą się też okazać zaświadczenia wydane przez konkretne organizacje polonijne, które potwierdzą aktywny udział wnioskodawcy w propagowaniu polskiej kultury i obyczajów lub działania na rzecz polskiej mniejszości narodowej.

Oprócz udowodnienia przynależności do narodu polskiego przy pomocy dokumentów, ważnym elementem całej procedury jest rozmowa z konsulem. To ona ma ostatecznie przekonać go o znajomości polskiego języka, kultury i historii ze strony wnioskodawcy.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywnyKraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Facebook-Kancelaria-DGiPRejestracja spółki z o.o. 950 zł + wstępna konsultacja GRATIS

➯Formularz wyceny rejestracji spółki