• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówTermin zgłoszenia do KRS zmian w radzie nadzorczej

Termin zgłoszenia do KRS zmian w radzie nadzorczej - w jakim terminie od wystąpienia zmiany w radzie nadzorczej należy dokonać aktualizacji danych w KRS? Czy za niedopełnienie obowiązku aktualizacji danych w rejestrze przedsiębiorców grożą kary finansowe?

Zgłoszenie zmian w radzie nadzorczej do KRS - kiedy obowiązkowe?

Istotnie należy zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku wystąpienia zmiany w zakresie składu rady nadzorczej należy pamiętać o obowiązku aktualizacji danych spółki w KRS. Istotne jest, że za niedopełnienie obowiązku zmiany danych grożą wysokie kary.
Obowiązek pojawia się po wystąpieniu każdej, nawet najmniejszej, zmiany w zakresie rady nadzorczej KRS.

Jaki jest termin zgłoszenia do KRS zmian w radzie nadzorczej?

Właściciele spółek powinni pamiętać o tym, że wniosek o aktualizację danych spółki powinien zostać złożony w terminie 7 dni od dnia wystąpienia zmiany. Niezachowanie obowiązującego terminu przygotowania i złożenie dokumentów aktualizacyjnych wiąże się nałożeniem kar finansowych na właścicieli spółek.

Podstawa prawna:
art.22 ustawy o KRS:
Wniosek o wpis do Rejestru powinien być złożony nie później niż w terminie 7 dni od dnia zdarzenia uzasadniającego dokonanie wpisu, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej.

Aktualizacja danych członków rady nadzorczej KRS oferta

W celu dokonania aktualizacji danych spółki w KRS w zakresie rady nadzorczej spółki należy przygotować i złożyć odpowiednie wnioski aktualizacyjne. Obecnie procedura zmiany danych spółki dokonywana jest wyłącznie za pośrednictwem elektronicznych systemów (PRS, S24).

Nasza Kancelaria oferuje pomoc w zakresie aktualizacji KRS. Z naszą pomocą termin zgłoszenia do KRS zmian w radzie nadzorczej zostanie zachowany – terminowe składanie wniosków do KRS. Oferujemy wsparcie i pomoc w procesie aktualizacji danych spółki w KRS.

Zapraszamy do kontaktu.

Sprawdź ofertę w zakresie aktualizacji KRS PDF

▸▸▸Oferta aktualizacji danych PDFDane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00


📝Formularz wyceny rejestracji spółkiWażna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.