• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówSystem s24

System s24 to zupełnie nowe pojęcie na rynku spółek i dlatego wielu przedsiębiorców zastanawia się co ono oznacza. Postaram się w łatwy sposób wyjaśnić, aby wszystko było jasne. Wraz z styczniem bieżącego roku istnieje możliwość założenia spółki z o.o. przez Internet. „S24” ma związek z czasem rejestrowania spółki, czyli 24 godziny.

Co daje nam system s24? Przyspiesza on znacznie proces założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W związku z tym, że wszystko dzieje się online wizyta u notariusza jest zbędna, gdyż nie jest wymagana forma aktu notarialnego. Umowa zawierana jest za pomocą wzorca dostępnego podczas rejestracji spółki. Dużym ułatwieniem jest wydłużenie czasu na zorganizowanie potrzebnego kapitału, gdyż wkład będzie mógł zostać wniesiony 7 dni od dnia zarejestrowania spółki, jednak wyłącznie w formie pieniężnej. Wizyta u notariusza lub w sądzie będzie konieczna podczas złożenia przez członków wzorów ich podpisów, które muszą być dostarczone do sądu rejestrowego.

Jednak system s24 ma wadę jaką jest konieczność oddzielnego składania dokumentów do Urzędu Skarbowego, ZUS-u oraz GUS-u. Następnie zarząd ma obowiązek zgłoszenia numerów NIP i REGON do KRS, co w przypadku tradycyjnej formy założenia spółki następuje automatycznie.
System s24 jest alternatywnym sposobem założenia i zarejestrowania spółki z o.o., z którego mogą skorzystać przedsiębiorcy.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.