• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

KancelariaSprzedaż spółek komandytowych

Spółka komandytowa to spółka osobowa, której celem jest prowadzenie przedsiębiorstwa pod własną firmą. Odpowiedzialny za zobowiązania spółki wobec wierzycieli jest komplementariusz, natomiast odpowiedzialność drugiego wspólnika, komandytariusza, jest ograniczona do tak zwanej sumy komandytowej. Spółka komandytowa nie posiada osobowości prawnej, zatem we własnym imieniu prawa może nabywać nieruchomości, inne prawa rzeczowe, zaciągać zobowiązania, pozywać i być pozywana. Głównym celem spółki komandytowej jest wykonywanie działalności gospodarczej.

Sprzedaż spółek komandytowych odbywa się w ciągu kilku dni. Decydującym się na zakup tego rodzaju spółki warto przypomnieć o korzyściach wynikających z tego wyboru.

Po pierwsze wszystkie zyski spółki opodatkowane są jednokrotnie. Kolejną jest elastyczność konstrukcji spółki, ponieważ można bardzo szeroko modyfikować postanowienia ustawowe. Nie ma minimalnego kapitału zakładowego, który należy wnieść do spółki. To tylko część zalet spółek komandytowych.

Przypominamy jednocześnie, że wśród naszych usług znajduje się sprzedaż spółek komandytowych.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.