• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówSporządzanie bilansu i rachunku zysków i strat

Rachunek zysków i start ma na celu przede wszystkim ukazanie dokonań jednostki w pewnym okresie oraz dostarczenie informacji na temat jej rentowności.

Sporządzanie bilansu i rachunku zysków i strat polega na przeciwstawieniu kosztom i startom nadzwyczajnym, przychodów i zysków nadzwyczajnych z różnych rodzajów prowadzonej działalności. W efekcie uzyskuje się tak zwany wynik finansowy, który pomniejszony o podatek dochodowy pozwala określić uzyskaną kwotę wyniku netto za konkretny okres.

Sporządzanie bilansu i rachunku zysków i strat może odbywać się w dwóch wersjach: porównawczej i kalkulacyjnej. To przedsiębiorca ma prawo zdecydować, którą z opcji wybierze i zastosuje w swojej firmie. W obu przypadkach stosuje się tak zwaną metodę drabinkową, która polega na stopniowym odejmowaniu od każdego rodzaju przychodu, kosztu tego samego rodzaju.

Nasza firma zajmuje się sporządzaniem tego typu ewidencji, jeżeli chcieliby Państwo zlecić tworzenie takich dokumentów firmie zewnętrznej, chętnie służymy pomocą.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.