• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówSpółki z rokiem obrotowym kończącym się 30 listopada

Rozpoczynając działalność gospodarczą, przedsiębiorca zobowiązany jest wyznaczyć okres trwania roku obrotowego. Większość wybiera taki przedział jak zwykły rok kalendarzowy, czyli od 1 stycznia do 31 grudnia, jednakże niektórzy z różnych przyczyn decydują się na kompletnie inny przedział. Spółki z rokiem obrotowym kończącym się 30 listopada rozpoczęły działalność 1 grudnia poprzedniego roku.

Każde przedsiębiorstwo zbliżając się do zakończenia roku podatkowego zobowiązane jest sporządzić roczny wniosek o wielkości osiągniętych przychodów oraz dokonać inwentaryzacji. W przypadku działalności handlowej inwentaryzacji podlegać będzie stan majątkowy w kasach oraz na chwilę obecną wielkość towarów na sali sprzedażowej i w magazynie. Remanentowi podlegają także środki trwałe używane przez przedsiębiorstwo w czasie bieżącego funkcjonowania jednostki gospodarczej.

Spółki z rokiem obrotowym kończącym się 30 listopada działają jak zwykłe firmy, osiągają przychody w ten sam sposób. Wszystkie rozliczenia dokonują na tych samych dokumentach, różni ich tylko termin składanych wniosków. Jeżeli chciałbyś zakupić taką spółkę, zapraszamy do kontaktu.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.