• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówSpółka z o.o. z udziałami spółki zagranicznej

Uchwalony przez Sejm Nowy Polski Ład wprowadził nowe rozwiązania dla właścicieli spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Niestety założenia Nowego Ładu mocno ingerują w prowadzenie biznesu w Polsce. Warto jednak zaznaczyć, że Nowy Ład został uchwalony w łagodniejszej formie niż do tej pory zapowiadano. Co warto wiedzieć?

Polski Ład uderza w kwestie związane z omijaniem podwójnego opodatkowania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Zgodnie z uchwalonym przez Sejm Nowym Ładem wprowadzone zostaje pojęcie „ukrytej dywidendy”, czyli określonych świadczeń dla wspólników oraz osób powiązanych ze spółką.

Korzystną opcją dla osób planujących otworzenie firmy w postaci spółki z o.o. jest spółka z o.o. z udziałami spółki zagranicznej. Dlaczego? Spełniając określone warunki spółki zagraniczne z krajów Unii Europejskiej mogą być zwolnione od płacenia podatku od dywidendy ze spółek polskich

Nasza Kancelaria oferuje pomoc w zakresie rejestracji spółek z o.o. z udziałem zagranicznego podmiotu.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00