• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówSpółka z o.o. i spółka komandytowa

Spółka z o.o. i spółka komandytowa, to spółki, które posiadają zarówno zalety jak i wady. Zarówno jeden jak i drugi rodzaj spółki warto zakładać, ale jeśli je połączymy, to stanie się to dla nas jeszcze bardziej korzystne.

Spółka z o.o. i spółka komandytowa mogą razem tworzyć spółkę z o.o. komandytową. Jest to spółka komandytowa, w której jednym ze wspólników jest spółka z o.o.. W ten sposób możemy połączyć zalety jednej i drugiej spółki. Ze spółki z o.o. czerpiemy ograniczoną odpowiedzialność wspólników. Dzięki temu majątki wspólników są zabezpieczone, a oni nie muszą się martwić, że stracą to, na co pracowali całe życie. Natomiast ze spółki komandytowej możemy zyskać przede wszystkim brak podwójnego opodatkowania. Z tego powodu koszty prowadzenia firmy znacznie się zmniejszają.

Założenie spółki z o.o. komandytowej wymaga rejestracji spółki z o.o. i spółki komandytowej. Spada na nas dwa razy więcej formalności, niż przy zakładaniu jednej spółki. Często dla przedsiębiorcy jest to za dużo. Dlatego jedną z ofert naszej firmy jest rejestracja spółki z o.o. komandytowej. Cały proces rejestracji trwa bardzo krótko. Sporządzamy wszystkie niezbędne dokumenty i składamy je w odpowiednich urzędach. Dzięki nam wszystko, co związane z rejestracją spółek staje się naprawdę proste. Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, chcesz poznać jej szczegóły i szybko zarejestrować spółkę, to skontaktuj się z nami. Pomożemy we wszystkim i ułatwimy ci pracę, dzięki czemu będziesz mógł szybko i bezproblemowo rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.