• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówRozliczenie PIT 2016

Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych PIT zobowiązani są po zakończeniu roku podatkowego rozliczyć się z osiąganych dochodów. W tym celu wypełniają roczne rozliczenia podatkowe, które później składają do odpowiedniego urzędu skarbowego samodzielnie lub za pośrednictwem, np. zakładem pracy.

Rozliczenie PIT 2016 dokonywane powinno być za pomocą nowych wzorów formularzy, wprowadzonych z początkiem roku. Zmodyfikowane formularze PIT zyskały nowe pola zgodnie z wprowadzonymi zmianami w Ordynacji podatkowej i innych ustawach.

Nie możemy zapomnieć, że wraz z zeznaniem podatkowych PIT zobowiązani jesteśmy do uiszczenia niedopłaty lub nadpłaty podatku dochodowego od osób fizycznych. Rozliczenie PIT 2016 złożone w błędny sposób będzie mogło zostać skorygowane bez pisemnego uzasadnienia korekty. To kolejny przepis wprowadzony w 2016 roku. Jednak, aby oszczędzić sobie czasu i martwienia się o sporządzoną deklarację, lepiej skorzystajmy z pomocy doświadczonych osób, np. księgowych pracujących w burze rachunkowym. Dzięki temu prawidłowa, gotowa deklaracja zostanie przesłana w naszym imieniu do urzędu skarbowego.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.