• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówRejestracja spółek on-line

Rejestracja spółek on-line jest jednym z najszybszych sposobów na założenie własnej spółki i można jej dokonać w każdej chwili.

Proces rejestracyjny rozpoczyna się od zalogowania na platformie eKRS. W procesie rejestracji spółek on-line każda z osób podpisujących wniosek musi posiadać aktywne konto w systemie eMS. Aby rejestracja spółek on-line przebiegła prawidłowo należy wypełnić formularz informacjami: nazwa spółki, dane teleadresowe, nazwę strony internetowej czy e-mail, właściwy sąd rejestrowy, listę wspólników spółki. Następnie należy zdefiniować podmiot działalności spółki za pomocą kodów PKD. Przed wygenerowaniem dokumentów należy dokładnie sprawdzić podane w nich informacje. Dokumenty należy potwierdzić podpisem, można to zrobić w dwojaki sposób: za pomocą podpisu kwalifikowanego lub podpisu profilem zaufanym. Kolejny krok to uiszczenie opłat związanych z wpisem firmy do Krajowego Rejestru Sądowego i pierwszym ogłoszeniem w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, za które może zostać naliczona przez operatora opłata manipulacyjna. Ostatnim krokiem w tym procesie jest przesłanie dokumentów do właściwego sądu rejestrowego.

Rejestracja spółek on-line kończy się wpisem do KRS, następnie w terminie do 14 dni od jego nastąpienia należy dokonać opłaty podatku od czynności prawnych.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.